Yurtdışında Teacher Training
İngilizce öğretim yollarını tazelemek isteyen İngilizce öğretmenlerimiz için İngiltere, Amerika ve Malta'da sertifika programları bulunmaktadır. Bu programlar yoğun eğitimin yanısıra, öğretmenlik deneyimi ve uluslararası öğrencilere eğitim veren öğretmenlerimizi gözlemleme imkanını sunmaktadır.

-Öğretmenler için ilk eğitim – uluslararası tanınan Cambridge CELTA ve TESOL
-Deneyimli öğretmenler için ileri derecede eğitim – Cambridge DELTA
-ICELT öğretmen geliştirme amaçlı sertifika programı, St Giles TEC, Cambridge TKT, Cambrdige ICELT
-İsteğe göre bireysel eğitim programları

CELTA
“Cambridge Certificate in English Language Teaching to Adults” (CELTA), ingilizce öğretmenleri yada öğretmen adaylarının katılabileceği uluslararası geçerliliği olan, en popüler sertifika programıdır. Bu sertifika Cambridge ESOL tarafından verilmektedir. CELTA'nın yanısıra TEFL ve TESOL olarak bilinen farklı sertifika programları da bulunmaktadır.

Bu programa katılmak için öğretmenlik deneyimi zorunlu değildir ancak, üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olmak zorunludur. Ayrıca katılımcılardan C1 seviyesinde dil bilgisi şartı aranmaktadır. Bu seviyede dil bilgisi olmayan katılımcılar öncesinde genel dil eğitimi alıp bu seviyeye ulaştığında CELTA teacher training sertifikasına devam edebilir.

DELTA
“Diploma in English Language Teaching to Adults” (DELTA), alanında deneyimli olan ingilizce öğretmenlerinin katılabileceği uluslararası geçerliliği olan, popüler bir sertifika programıdır. Sertifika Cambridge ESOL yetkilileri tarafından verilmektedir. DELTA sertifikası ile birlikte TEFL ve TESOL olarak bilinen sertifika programları da bulunmaktadır. DELTA ileri düzeyde verilen bir sertifikadır.

Bu programa katılabilmek için adayların en az 2 yıllık eğitim deneyimine sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca katılımcıların 20 yaş ve üzeri olmaları ve ingilizce bilgilerinin C1 seviyesinde olması gerekmektedir. Üniversitelerin ingilizce öğretmenliği bölümünden mezun olma şartı da aranmaktadır.

Bu sertifikalara sahip olmak isterseniz, yetenekli ve deneyimli öğretmenlerin eğitim verdiği kurslara katılabilirsiniz.

Sertifika programları ile ilgili detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.